Kategorisi:     Anasayfa   ›   Kategoriler   ›   Eğitim Bilimleri   ›   Sınıf Öğretmenliği
../resim/urun/23352matematikB.jpg

Matematik Öğretimi


Editör(ler) :
Yazar(lar) : Cahit Pesen 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık
% 15
Liste Fiyatı: 18,50

İndirimli Fiyat: 15,73

% 0 Havale indirimi ile
15,73 'ye alabilirsiniz.
Satış Dışı

Sosyal Medyada Paylaş


Öğrenmeyi öğrenmenin temel alındığı öğrenci merkezli bir anlayış, bilgiyi olduğu gibi aktaran öğretmen merkezli bir öğretim anlayışından daha sağlıklı olduğu bilinen bir gerçektir. Uygulanacak olan matematik öğretiminin temel amacı, matematiği öğrenmeyi öğrenen öğrencilerin yetiştirilmesi olmalıdır. Öğrencilerin matematiksel bir bilgiye öğretmenin anlattığı şekilde aynen ulaşması mümkün değildir. Öğrenciler ders materyallerini kullanarak akranlarıyla kurduğu etkileşimle matematiksel bilgiye ulaşırlar. Bu bilginin kazanımında öğrencilerin kendi deneyimleriyle zihinsel yorum yapabilmeleri birinci derecede önemlidir. Bu yüzden, öğrencilerin öğrenme faaliyetleri içinde aktif olmaları gerekir. Bu şekilde öğrenciler yeni öğrendikleri bilgileri eski bilgilerle ilişkilendirerek ve anlamlandırarak matematiksel bilgiye ulaşmış olurlar. Dolayısıyla, yapılandırmacı öğrenme yaklaşımına göre işlenecek matematik derslerinde işbirliğine dayalı öğrenme, probleme dayalı öğrenme ve buluşa dayalı öğrenme stratejileri kullanılmalıdır. Bu kaynak kitapta yer alan bilgiler, bu öğrenme stratejilerine göre düzenlenmiştir.

Ortalama Puan: 5
ISBN: 9789944919418
Baskı Sayısı: 4. Baskı
Basım Tarihi: Ekim 2008
Baskı Yeri: Ankara
Sayfa Sayısı: 432
Ebat: 16x24

İsmail TOPÇUL
15.11.2012
Her Matematik ve sınıf öğretmenin elinden düşüremeyeceği bir kaynak çok faydalı metodlar içeriyor. Yeni ve çağdaş öğretmenleri matematik öğretimine yapılandırmacı eğitim yaklaşımıyla günceleştiriyor.

Kemal Han
9.3.2011 2
ilköğretim için mi yoksa lise düzeyine mi hitap ediyor?

süleyman
20.5.2010
Bence süper bir kitap; Matematik Öğretimine farklı bir yaklaşım getiren, zengin materyel seçeneği sunan, her öğretmen adayına klavuzluk edebilecek yapıda bir kitap.

Cuma Zengin
20.5.2010
Tüm öğretmen adaylarının okuması gereken bir kitap.

Akın Odabaş
20.5.2010
Bu kitap ülkemizdeki matematik öğretimi alanında bir boşluğu dolduracağı kanaatindeyim. Özellikle değişen öğretmen-öğrenci ve okul profili için çok iyi hazırlanmış bir eser olduğu kanaatindeyim.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

ETİKETLER

Bu web sitesinde yer alan bütün görsel ve yazılı materyallerin telif hakları Pegem Akademi Yayıncılık'a aittir.
Her hakkı saklıdır. 2005-2013 © Pegem Akademi Yayıncılık.