tr?id=2049279601939293&ev=PageView&noscript=1

İptal İade

 • Ürün iadesini nasıl yapabilirim?

  Tüketici hakları mevzuatı gereği; maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik vb. ile gazete ve dergi gibi süreli yayınlar, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı (iade hakkı) kullanılamaz. Dolayısıyla bu kapsamda ürün iadesi kabul edilememektedir.

 • Siparişimin iptali için ne yapmalıyım?

  Siparişinizin tamamını veya siparişinizde yer alan herhangi bir ürünü iptal edebilmeniz için ürün/ürünlerin faturalandırılmamış olması gerekmektedir. İptal talebiniz ile ilgili 0312 425 90 90 Pegem.Net Müşteri Hizmetleri telefon numarasından veya iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz. Faturası oluşan ürünler için iade-iptal işlemi yapılamamaktadır.

 • Hesabıma eksik para iadesi yapıldı. Ne yapmalıyım?

  Sipariş verdiğiniz ürünlerin temin edilemediği durumlarda, ilgili siparişiniz temin edilene kadar bekletilebilir ya da iptal edilebilir. İptal işlemi yapılan siparişlerde iptali gerçekleşen bedel; kredi kartıyla verilen siparişlerde kredi kartınıza, havale/EFT yoluyla verilen siparişlerde banka hesabınıza 7 (yedi) iş günü içerisinde yapılır. Kredi kartlarına yapılan iadelerde kart ekstresinize iadeniz bankaların iade politikaları gereği bir sonraki hesap kesim tarihinizde yansıyabilir. Taksitli alışverişlerde de iade yine aynı şekilde taksit taksit hesap ekstrenize yansıyacaktır. Bu durumu bankanızdan öğrenebilirsiniz. Hesabınıza eksik iade yapıldığını düşünüyorsanız müşteri hizmetlerinden arkadaşlarımızla görüşebilirsiniz.

 • Taksitle aldığım ürünün geri ödemesi neden taksitle yapılıyor?

  "Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişi iadelerinde, Pegem.Net tarafından tutarın tamamı kredi kartınızın ait olduğu bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankaların iç işleyişleri nedeniyle, bu tutarlar banka tarafından kartınıza sipariş sırasında seçtiğiniz ay kadar taksitle iade edilir. İade ödemelerinin taksitle yapılmasında Pegem.Net'in herhangi bir müdahalesi olmayıp detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçebilirsiniz."

 • Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?

  Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilirsiniz. Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun Pegem.Net veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. Değişim işlemleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un maddeleri kapsamında yapılabilmektedir.

 • Hasarlı/yanlış gönderim iade-değişim talebinde bulundum, nereden takip edebilirim?

  İade ürün tarafımıza ulaştığında ve girişi yapıldığında müşteri hizmetleri birimimiz tarafından aranılıp bilgilendirileceksiniz.

 • Hasarlı /Yanlış Gönderim İade-Değişim Talep Formunu nasıl doldurabilirim?

  "Sadece hasarlı/yanlış ürün gönderimlerinde kullanılmak üzere; tarafınıza gönderilen faturanın arkasında yer alan ""Hasarlı /Yanlış Gönderim İade-Değişim Talep Formu"" aşağıdaki bilgilere göre doldurulmalıdır.

  "Ürün/Hizmet Kodu: Faturanın ön kısmında yer alan 9 ile başlayan 13 haneli numarayı iade bölümündeki ürün kodu alanına yazılmalıdır.

  "Mal/Hizmet: Faturanın ön kısmında yer alan Mal/Hizmet bölümünde yer alan ürün adı yazılmalıdır.

  "Miktar: İade etmek istediğiniz ürün miktarı yazılmalıdır.

  "İade Nedeni: Hasarlı ya da yanlış gönderimden kaynaklı olarak ürünün iadesinin istenmesinin sebebi yazılmalıdır.

  "Adı Soyadı: Sipariş veren kişinin isim ve soyismi yazılmalıdır.

  "Telefon: Sipariş veren kişinin telefonu yazılmalıdır.

  "Adres: Sipariş veren kişinin adresi yazılmalıdır.

  "İmza: Siparişi veren kişi tarafından imzalanmalıdır.